Park Ve Bahçeler Kışa Hazırlanıyor

Park Ve Bahçeler Kışa Hazırlanıyor

21/10/2020

Safranbolu’da Parklar ve bahçeler kışa hazırlanıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin başlattıkları çalışmalarda yaklaşan kış ayına hazırlık amaçlı, budama, sulama, şekillendirme, ilaçlama ve çim biçilmesi ile birlikte yabani otların ıslahı da yapılıyor. Sulama sisteminde meydana gelebilecek arızalar tespit edilerek, yenileriyle değiştiriliyor.

Safranbolu Belediyesi tüm birimleri ile ilçenin dört bir yanında çalışmalarını hızlandırdı. Kış aylarında da kentin daha güzel görünmesini sağlamak için Park Bahçeler Müdürlüğü kendi yetiştirdikleri 10 bin adet menekşe çiçeğini, parklara, caddelere ve orta refüjlere dikilmek üzere hazır hale getirildi.  Yaklaşan kış mevsimine karşı ağaç ve çim alanlarında dip açımı, gübreleme ve deforme olan ağaçların yenilenmesi ve parkların temizliğini gerçekleştirerek hem ağaçlar ve bitkileri koruma altına alıyor hem de yapılan budama çalışmaları ile ağaçların sağlıklı kalmasını sağlıyor. 

Yeşil alan miktarını artırılmasının önemini belirten Belediye Başkanı Elif Köse, yazın bittiği ve sonbahar aylarının geldiği bu günlerde yaz bitkileri yerine park ve bahçeleri kış bitkileri ile donatmayı hedeflediklerini kaydetti.Başkan Köse şu sözlerle devam etti’’ Yürütülen bakım ve budama çalışmaları ile araç geçişlerini engelleyecek, yayaların hareketlerini kısıtlayıcı nitelikte aşağı yönlü sarkan, trafik ışıkları ve levhalarının görüşüne engel olan ağaçlar budanıyor.  Ayrıca kendi yetiştirdiğimiz kış menekşeleri kar ile beraber Safranbolu’ya ayrı bir güzellik katacak. Yaz aylarında ilçemize verdiğimiz önemi kış aylarında da devam ettireceğiz’’dedi.

BENZER HABERLER