Safranbolu Belediye Meclisi’nde Kültürel Miras Alanlarını Doğal Afetlerden Koruma Komisyonu Kuruldu

Safranbolu Belediye Meclisi’nde Kültürel Miras Alanlarını Doğal Afetlerden Koruma Komisyonu Kuruldu

02/09/2020

Safranbolu Belediyesi Meclisi Eylül Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Elif Köse'nin başkanlığında Leyla Dizdar Kültür Merkezi'ndeki meclis toplantı salonu olarak düzenlenen yeni yerinde gerçekleştirildi.

02.09.2020 tarihinde ilk birleşimi yapılan toplantıda Belediye Başkanı Elif Köse'nin ek gündem teklifi olarak sunduğu, gündeme alınarak meclis üyelerinin önerileriyle kapsamı belirlenen“Kültürel Miras Alanlarını Doğal Afetlerden Koruma Komisyonu” kurulması oy birliği ile kabul edildi.

Başkan Köse; kentte özellikle tarihi alanlarda meydana gelen ve herkesi ciddi anlamda üzen yangınların tarihi tescilli yapılarımıza verdiği zarardan bahsetti ve bu gibi durumlarda alınacak tedbir ve çalışmalar için bir komisyon kurmayı önerdi. “Böyle üzücü ve talihsiz durumları yaşamamak, yaşanması halinde ise en az zarar ile atlatabilmek için ne gerekiyorsa kurulmasını önerdiğim komisyon tarafından gerçekleştirilmesini diliyorum. İlgili alanda verilebilecek eğitimler, yapılacak bilgilendirme ve farkındalık toplantıları, projeler üretilmesi ve hayata geçirilmesi gibi çalışmaların yapılmasını çok önemsiyorum. Bunu da şehrimiz adına doğru kararları almada hassasiyet gösteren meclisimizce gerçekleştirmek istiyorum” dedi. Açıklamanın ardından “Kültürel Miras Alanlarını Doğal Afetlerden Koruma Komisyonu” adı altında kurulması oylamaya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda, kararın Safranbolu’yu ve onun kültürel mirasını korumak adına çok önemli bir karar olduğunun altını çizen Başkan KÖSE, “Meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyor, bu yönde çok önemli çalışmalar yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Safranbolu Belediyesi’nin yeni Meclis Toplantı ve Nikâh Salonu kullanıma açıldı

Leyla Dizdar Kültür Merkezi'nde meclis toplantı salonu ve nikâh salonu olarak düzenlenen yeni yerinde gerçekleşen toplantının ardından konuşan Başkan Elif Kösenikâhların da bu salonda kıyılacağının altını çizdi ve “Meclis toplantılarımız bugünden itibaren Kültür Merkezi’nde bulunan salonumuzda gerçekleşecek. Mikrofon ve oturma düzeni incelikle planlanan yeni salonumuz genç çiftlerin de ‘evet’ dediği anlara şahitlik edecek” dedi.

BENZER HABERLER