Safranbolu Belediyesi '' Safran Çocuk Oyun Evi'' Hizmete Açıldı

Safranbolu Belediyesi '' Safran Çocuk Oyun Evi'' Hizmete Açıldı

12/10/2020

Safranbolu Belediyesi bünyesinde kurulan Safran Çocuk Oyun Evi, Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezinde bugün itibariyle hizmet vermeye başladı.

4 ile 7 yaş arasındaki çocukların eğlenerek öğrendiği ve kaliteli vakit geçirdiği Safran Çocuk Oyun evi bugün miniklere kapılarını açtı. Randevu sistemi ile hafta içi 09.00- 12.00, 14.00- 17.00 hafta sonu (Cumartesi): 09.00- 13.00 saatleri arasında hizmet verecek olan oyun evinden saatlik bazda faydalanılabiliyor.

Çocuklar için özel ortam
Oyun Evini ziyaret ederek çocuklarla keyifli vakit geçiren Elif Köse miniklerle sohbet edip masal odasında drama etkinliğine katıldı, ardından serbest oyun odasında resim yapıp sohbet etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan Başkan Elif Köse '' Ailelerin çocuklarını günlük hayatta dahil etmek istemeyeceği birçok ortam olabiliyor. Markete bile gitmenin birçok ebeveyni tedirgin ettiği pandemi sürecinde çocuklarımızın keyifli vakit geçireceğini düşündüğümüz onlar için oluşturduğumuz bu özel ortamda annelerinin yokluğunu hissetmeden gülüp oynuyorlar. Onların sayesinde ben de bu yoğun tempodan biraz kaçmış oldum. Şehrimize böyle nitelikli sosyal donatıları kazandırmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızın mutluluğunu görmek bizi daha çok heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor. Safran Çocuk Oyun Evi'nin hazırlık aşamalarında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum'' ifadelerinde bulundu.

 

BENZER HABERLER