Safranbolu Belediyesi '' Safran Oyun Evi'' Hizmete Başlıyor

Safranbolu Belediyesi '' Safran Oyun Evi'' Hizmete Başlıyor

08/10/2020

Safranbolu Belediyesi bünyesinde kurulan Safran Çocuk Oyun Evi, Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezinde 12 Ekim Pazartesi itibariyle hizmet vermeye başlayacak. 4 ile 7 yaş arasındaki çocukların kaliteli vakit geçirme imkanı bulabileceği ve ailelerin de gönül rahatlığı ile çocuklarını teslim edebileceği Safran Oyun evi pandemi dolayısı ile maksimum 25 çocuğu misafir edebilecek.

Aileler Gözleri Arkada Kalmadan Çocuklarını Bırakabilecek

Safran Oyun Evi'nde çocuklar zeka oyunları, görsel sanat etkinlikleri, masal okuma etkinlikleri ve cep eğitimleriyle eğlenirken öğrenecek. 4 adet sınıftan oluşan ve çocuk gelişimi alanlarında deneyimli öğretmenler eşliğinde 4-7 yaş grubu gelişim özellikleri dikkate alınarak kurulan oyun evi çocukların keyifli zaman geçirmeleri için tasarlandı. Çocukların birçok oyun gurubunda eğlendiği oyun evinde ayrıca yaratıcı ve özgür ortamda kendilerini geliştirmeleri, eğlenerek öğrenmelerini amaçlıyoruz.

Randevu sistemi ile hafta içi 09.00- 12.00, 14.00- 17.00 hafta sonu (Cumartesi): 09.00- 13.00 saatleri arasında hizmet verecek olan oyun evinden saatlik bazda faydalanılabilecek.

Çocuklu ailelere büyük kolaylık

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Elif Köse ''Çocuklu ailelere büyük kolaylık sağlayacak olan Safran Çocuk Oyun Evi sınırlı saat diliminde de olsa ebeveynlerin çocuğuyla bir aradayken yapamadığı işleri yapmasına olanak tanıyacak ve çocukların gelişimi açısından da faydalı olacak. Günlük hayatta çocuklarımızı dahil etmek istemediğimiz özellikle pandemi sürecinde uzak tutmamız gereken bir çok ortam oluyor. Pandemi koşullarına uygun olarak hazırladığımız ve çocuklarımızın keyifli vakit geçireceğini düşündüğümüz onlara özel bir ortam oluşturduk. Şimdiden Safranbolulu ebeveynlerimize hayırlı olsun diyorum'' ifadelerinde bulundu.

BENZER HABERLER