Safranbolu Belediyesi 153 Ağaç Dikti

Safranbolu Belediyesi 153 Ağaç Dikti

25/11/2020

Safranbolu Belediyesi, kötü görünüme sahip olan yol kenarlarında başlattığı çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışmalarını tamamladı. Yeşil ve doğa dostu Safranbolu Belediyesi bu kapsamda 153 ağaç dikti. Park Bahçeler Müdürlüğü daha yeşil bir kent içinEsentepe Mahallesi Gayza yolu üzerinde ana arterde bulunan orta refüjü ağaçlandırdı.

Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelinde yürütülen çalışmalar arasında park ve peyzaj alanlarına çiçek dikimi, kuruyan ağaç dallarını budama ve park onarım tamiri gibi çalışmalar yer alıyor. Ekipler şehre daha güzel bir görünüm kazandırmak için aralıksız çalışıyor. Bu kapsamda 153 adet akasya toprakla buluşturuldu.

İlçe genelinde uygun alanlarda belirlenen yerlere ve parklara ağaç dikmeye özen gösterdiklerini belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Biz doğayı seven, koruyan bir anlayışa sahibiz. Bunun için uygun olan alanları yeşillendirerek ağaç dikimi gerçekleştiriyoruz.  Gelecek nesillere iyi bir kent bırakmak için yatırım olarak düşündüğümüz ağaçlandırma çalışmalarımızı daha geniş alanlara yaymayı planlıyoruz’’ dedi.

BENZER HABERLER