Safranbolu Belediyesi Cumhuriyet Caddesi Sorununu Masaya Yatırdı

Safranbolu Belediyesi Cumhuriyet Caddesi Sorununu Masaya Yatırdı

13/07/2020

Safranbolu Belediyesi tarafından son zamanlarda yol işgalleri sebebi ile gündemde olan Cumhuriyet Caddesi ile ilgili sorunlar masaya yatırıldı.

Belediye başkanı Elif KÖSE başkanlığında gerçekleşen toplantıda Zabıta Müdürü, Safranbolu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Muammer Dumaner ve Cumhuriyet Caddesi esnafları katıldı. Yapılan toplantıdaki istişareler neticesinde yol işgalleri ile ilgili ortak bir karara varıldı.

Daha önce belirlenmiş olan; esnafın yoldan 1 metre kullanabilme kuralına uyulacağına, cadde boyunca konuşlanan seyyar satıcılara izin verilmemesine, köylü üreticilerin ise Ulu Camii yanında bulunan Yöresel Köylü Pazarı yerlerine yönlendirilmesine ve sadece orada satış yapılmasına izin verileceğine karar verildi.

Kuralların uygulanmaya başlaması ile her gün denetim için bir zabıta memurunun görevli olarak bulunacağı, sistemin devreye girmesinin ardından alınan kararlara uymayan esnaf ve satıcılar hakkında cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

Başkan Köse; “Vatandaşlarımızın ve esnafımızın sıkıntı yaşamaması, ancak caddenin de işlevini kaybetmemesi için hep birlikte konuyu detaylı olarak inceledik ve ortak kararlarımızı aldık” dedi.

 

BENZER HABERLER