Safranbolu Belediyesi Dört Bir Yanda Çalışmaya Devam Ediyor

Safranbolu Belediyesi Dört Bir Yanda Çalışmaya Devam Ediyor

14/12/2023

Safranbolu Belediyesi tüm birimleri ile birlikte Safranbolu’yu karış karış dolaşmaya, yaralara merhem, sorulara cevap,  sorunlara çözüm, dertlere derman olmaya devam ediyor. Bir yanda yollar yeni asfaltlarına kavuşurken diğer yanda sosyal alanlar tüm hızıyla inşa ediliyor. 

Safranbolu Belediyesi ekipleri halkın hizmet alması için canla başla çalışmalarına devam ediyor. Mesai gözetmeksizin çalışan ekipler aynı zamanda kentin fark yaratan bir konuma kavuşması için projeler üretiyor. Fen İşleri Müdürlüğü Yol Bakım ve Onarım Şefliği tarafından Cemal Caymaz Mahallesi Kışla Caddesi’nde asfalt çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, su arklarının yağışlar sebebi ile tıkanmaması için genişletme ve temizleme çalışmaları yapılıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tüm sokaklarda yoğun ve süresiz temizlik çalışmalarına devam edilirken, Esentepe Mahallesi’nde yapımı süren ve tasarım parklara ilave olan Vişne Park’ta şu ana kadar büyük bir yol kat edildi. Toprak serimi yapılan yaklaşık iki bin metrekare alana ıhlamur ağaçları dikilirken, sulama sistemi yapılıyor ve toprak tesviyesi devam ediyor. Baskı asfalttan yürüyüş yolları tamamlanan parkta kamelyaların da kurulumları aralıksız sürüyor.

 Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, dört bir yanda tüm birimleri ile çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren mesai arkadaşlarına teşekkür ederek şunları söyledi: ‘’Göreve geldiğimiz andan itibaren değerli halkımıza faydalı olacak tüm işlerimize sürekli alternatifler üreterek ve yeni projeler geliştirerek çalışmalarımıza devam ettik. Mesai arkadaşlarımızla gecemizi gündüzümüze katarak Dünya mirasımıza gözbebeğimiz gibi bakıyoruz. Mahalle Mahalle, Sokak Sokak ekiplerimiz çalışmalarını sürdürürken aynı zamanda halkımız ile bir araya geliyor gerçekleştirdiğimiz toplantılarla da soru görüş ve önerilerini birim müdürlerimizle birlikte yaptığımız ziyaretlerde en hızlı şekilde cevaplandırıyoruz. Fırsat bulduğumuz her an esnaflarımızı ziyaret ediyor hoş sohbetlerini birer çay eşliğinde dinliyor kentimizin gelişimine birlikte katkılar sağlıyoruz. Bütün mesai arkadaşlarıma gösterdikleri özveriden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.’’

BENZER HABERLER