Safranbolu Belediyesi Hanımevi’nin İkincisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kadınların Hizmetine Açıldı

Safranbolu Belediyesi Hanımevi’nin İkincisi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Kadınların Hizmetine Açıldı

08/03/2024

 

Göreve geldiği anda Dünya’da kadın-erkek eşitliği sağlanana kadar kadınlara pozitif ayrımcılık yapacağını belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin müjdesini verdiği Hanım Evi’nin ikincisi için süratle yapılan çalışmalar tamamlandı. Şubesi Esentepe Mahallesi’nde açılmasına karar verilen Safranbolu Belediyesi Hanım Evi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınların yoğun katılımı ile açıldı.

Safranbolulu kadınlar tarafından, açıldığı günden bu yana büyük ilgi gören Safranbolu Belediyesi Hanım Evi yoğun istek üzere ikinci şubesi ile kadınların hizmetine sunuldu. Kadınların bir araya gelerek dinlendikleri, sohbet ettikleri, yeni arkadaşlıklar kurdukları, sosyalleşme imkânı buldukları tesiste aynı zamanda yoga, fitness gibi dinlendirici sporların yanı sıra psikolojik ve diyetisyen danışmanlık hizmeti de veriliyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde saat 14.00’da Safranbolu Belediyesi Hanım Evi ikinci şubesi Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse tarafından kadınların hizmetine sunuldu. Esentepe Mahallesi Sunduk Caddesi’nde yer alan Hanımevi şubesi açılışına kadınlar yoğun katılım sağladı.

Kadınlar dileklerini yazdığı kâğıtların olduğu kırmızı balonlar Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve kadınlar tarafından gökyüzüne bırakıldı. Ardından açılış öncesi bir konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse şunları söyledi: ‘’Bugün ikinci hanım evimizin açılışını yapıyoruz. Böyle özel bir güne denk gelmesini istedik. Bugünün kutlama günü olabilmesi için toplumsal cinsiyet eşitliğine erişmemiz, erkeklerle eşit haklara sahip olmamız, karar alma mekanizmalarında, yönetim kademelerinde hiç sorunsuz yer alabiliyor olmamız, iş, sosyal ve kültürel hayatta erkekler gibi yer bulabilmemiz lazım ki biz bugünü kutlayabilelim. Ondan önce yine bizim gibi mücadele eden ve mücadelesi sırasında hayatını kaybeden kadınları anma günü olarak görüyorum. Mücadeleden hiçbir zaman vazgeçmeyeni hayallerinin arkasından giden, tüm kadınlarımızın da yolu açık olsun.’’

‘’Hanımlarımız tarafından ilk açtığımız hanımevi çok beğenildi. Kendi evlerinde gibi hissettikleri hatta günlerini yaptıkları keyifli bir alana dönüştü. Biz de dedik ki bundan sadece merkezdeki kadınlarımız değil büyük mahallerimizde de açmaya başlayalım. Esentepe Mahallesi de gelişen ve kalabalık bir mahalle görünümüne kavuştu. Burada açmayı uygun gördük. Yeni hanım evimiz tüm kadınlarımıza hayırlı uğurlu olsun.’’

Başkan Köse’nin konuşmasının ardından açılış kurdelesi kesildi ve açılışa katılanlara ikramlar verildi. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse açılışa katılan tüm kadınlara şans bilekliği hediye etti.

BENZER HABERLER