Safranbolu Belediyesi İtfaiyesi Görev Başında

Safranbolu Belediyesi İtfaiyesi Görev Başında

12/08/2021

Bölgede gerçekleştirdiği çalışmalar ile takdir toplayan Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, sağanak yağışın olduğu gece de görev başındaydı. 10 Ağustos akşamı etkili olan yağış esnasında yoğun bir şekilde çalışan ekipler, geçen iki günün ardından teyakkuzda beklemeye devam ediyor.

Tüm birimlerde olduğu gibi itfaiye biriminde de yoğun ve hummalı bir çalışma sürdürüldüğünü söyleyen Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Öncelikle mesai arkadaşlarıma öyle bir gecede soğukkanlılıklarını koruyarak, mağdur olan vatandaşların kurtarılmasında gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür ediyorum. Ekiplerimiz 10 Ağustos gecesi su baskınına maruz kalan bina ve dairelerden su tahliyesi yaparken, evinde mahsur kalan bir kişiyi de merdivenle kurtardılar.” dedi.

İsmetpaşa Mahallesi girişinde bulunan köprüde araçta mahsur kalan biri hamile kadın olmak üzere toplam 4 kişinin de kurtarıldığını kaydeden Başkan Köse, “Ekiplerimiz Kayarlı mevkiinde dere kenarında mahsur kalan bir vatandaşı da kurtarmıştır. Olası bir sel baskınına karşı itfaiye personelimiz hazırda beklemektedir.” diye konuştu.

BENZER HABERLER