Safranbolu Belediyesi Kurban Bayramı’na Hazır

Safranbolu Belediyesi Kurban Bayramı’na Hazır

29/07/2020

“Bayramda Otobüs Tarifeleri, Mezarlık-Camii Temizliği ve Servis Uygulaması”

Safranbolu Belediyesi tarafından, arefe ve bayramda sosyal mesafeyi gözetilerek vatandaşların mezarlık ve aile ziyaretlerini yapabilmeleri için ek seferler düzenlenip ücretlendirmeler iptal edildi.

Safranbolu Belediyesi yakınlarını kaybeden vatandaşların mezarlık ziyaretleri esnasında ulaşımlarını kolaylaştırmak üzerearefe günü Gayzabaşı'ndanSafranbolu Şehir Mezarlığına araç kaldırıyor. Saat 10:00'dan itibaren her saat başı kalkacak olan otobüsKöyiçi, Aslanlar, Sadri Artuç Caddesi, Kıranköy, Tarihi Çarşı güzergâhını takip edecek.

Ayrıca bayram boyunca Safranbolu - Karabük arası hatlarda cumartesi tarifesi uygulanacak ve ücret alınmayacaktır.

Otobüs Durakları ve Camilerin Bayram Temizliği Yapılıyor

Kovid-19 süreci ile dezenfeksiyona ağırlık veren Safranbolu Belediyesi bayramda da yoğunluğun artacağı yerleri dezenfekte edip, temizliklerini yapıyor.Mezarlıkların da yıkanacağını aktaran Temizlik İşleri Müdürlüğü, ayrıca tüm mezarlıkların girişine el hijyeni için dezenfektan standı yerleştirileceğini belirtti.

Camilerin yoğunluk yaşayacağı bayram döneminde halıların en iyi şekilde temizlenebilmesi için alınan özel yıkama makineleri vasıtasıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yerinde yıkanarak hijyenik hale getirildi.

Vatandaşların ibadethanelerde tereddüt etmeden ibadetlerini yapabilmeleri için belirli periyodlarla yıkama işleminin tekrarlanacağı bilgisini veren Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; “Kurban Bayramı boyunca vatandaşlarımızın huzur içinde bayram geçirmeleri için ekiplerimiz 7/24 görev başında olacak. Ayrıca vatandaşlarımızın bayram ziyaretlerini ve diğer ulaşım ihtiyaçlarını sorunsuz yapabilmeleri için de otobüslerimiz bayram bitimine kadar ücretsiz olacak” dedi ve “Safranbolulu Hemşerilerimden ricamız, bayram boyunca kurban kesimlerinde ve bayram ziyaretlerinde hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyarak sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmeleri” ifadelerinde bulundu.

BENZER HABERLER