Safranbolu Belediyesi Randevulu Halk Günü Toplantılarına Devam Ediyor

Safranbolu Belediyesi Randevulu Halk Günü Toplantılarına Devam Ediyor

10/09/2020

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse her perşembe düzenlediği Halk günlerinde 7'den 70'e tüm vatandaşların taleplerini bizzat dinleyip çözüm yoluna gidilmesini sağlıyor.

Bugün yapılan toplantıya farklı bir istekle gelen dört genç, daha önce Başkan Köse'ye taleplerini sosyal medya hesapları üzerinden açtıkları kampanyayla iletmişlerdi. Başkan Köse'nin yüz yüze konuşarak çözüm üretmenin daha iyi olacağını belirterek Halk Günü Toplantısına davet ettiği gençler, Skate Park (Kaykay Parkı) taleplerini yeniden dile getirdiler.

Pandeminin ikinci dalgasının eğitim dönemine denk geldiğini ve eğitimde fırsat eşitliğine sahip olmayan öğrencilere destek olmak üzere yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirten Başkan Köse, "Çocuklar, önceliğimiz eğitime ulaşması, uzaktan eğitimden mahrum kalmaması gereken arkadaşlarınızdır. Henüz bilgisayarı ve evinde interneti ve televizyonu olmayan çocuklarımız var. Spor ve sosyalleşmek en doğal hakkınız ve talebiniz beni sevindiriyor, ancak önceliğimiz olan akranlarınızın eğitime ulaşım sorunu çözülmedikçe bu talebi değerlendiremeyeceğiz, fakat size söz veriyorum, Pandemi sona erdiğinde Safranbolu'daki en uygun mekânı sizler için Skate Park'a dönüştüreceğiz" ifadelerinde bulundu. Başkan Köse'nin sözlerine hâk verdiklerini belirten gençler, ilgi, alaka ve bakış açısı için Başkan Köse'ye çok teşekkür ederek bu konuda kendilerinin de daha geniş bir bakış açısıyla olaya yaklaşacaklarını ve fırsat eşitliğine sahip olmayan arkadaşlarını destekleyeceklerini söylediler.

BENZER HABERLER