Safranbolu Belediyesinde Sözleşme Sevinci

Safranbolu Belediyesinde Sözleşme Sevinci

24/08/2022

Safranbolu Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Belediye İş Sendikası arasında, Safranbolu Belediyesi emekçilerinin sevinçle karşıladığı sözleşme imzalandı. 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olacak 2. Dönem Toplu İş Sözleşmesi ile, işçi maaşına biten sözleşmenin hükümlerine göre %79'a varan zam yapıldı. Böylece Safranbolu Belediyesindeki en düşük işçi maaşı 7 bin 400 lira oldu. 

Emekçiler, Fen İşleri Müdürlüğünün şantiyesinde düzenlenen imza töreninde Belediye Başkanı Elif Köse'yi davul zurna ile karşıladı. Zam oranının daha fazlasını yapabilmeyi gönülden istediklerini ancak imkânları çerçevesinde bu kadarını yapabildiklerini söyleyen Başkan Köse'nin konuşması, işçiler tarafından sık sık alkışlarla bölündü. Başkan Köse, işçilerinin Belediyenin yüzü olduğunu, nasıl çabaladıklarını gördüğünü ve onlara güvendiğini sözlerine ekledi. 

Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Tarık Düzyer de, görüşmelerinde emekçinin faydasına olabilecek sonucu karara bağlayabilmek için çabalayan Belediye Başkanı Elif Köse'ye teşekkür etti.

BENZER HABERLER