Safranbolu Belediyesi’nden Öğrencilere Sınav Kaygısı Azaltma Eğitimi

Safranbolu Belediyesi’nden Öğrencilere Sınav Kaygısı Azaltma Eğitimi

07/06/2024

Safranbolu Belediyesi, öğrencilere sınav stresini azaltmaya yönelik bir eğitim programı düzenledi. Safranbolu Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Psikolog Sevde Nur Bozkurt, öğrencilere sınav kaygısını azaltmaya yönelik yapılacak egzersizler ve odaklanma eğitimi verdi.

 8 Haziran Cumartesi günü saat 10.15'te başlayacak olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) için 3 milyon 120 bin 878 öğrenci, 9 Haziran Pazar günü saat 10.15'te başlayacak olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için ise 2 milyon 19 bin 709 ve aynı gün saat 15.45'te gerçekleşecek son oturumda Yabancı Dil Testi'ne (YDT) ise 233 bin 389 öğrenci sınav heyecanı yaşayacak.

Bu yoğun sınav döneminde, Safranbolu Belediyesi bünyesinde hizmet veren Psikolog Sevde Nur Bozkurt, öğrencilere sınav kaygısını azaltmaya yönelik bir eğitim verdi. Eğitim, Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi Kütüphanesi'nde gerçekleştirildi.

Eğitim programı, öğrencilere sınav öncesinde ve sırasında karşılaşabilecekleri stresle başa çıkma tekniklerini içerdi. Bozkurt'un yönlendirmesiyle, öğrencilere sınav kaygısını azaltmalarına yardımcı olacak nefes alma ve gevşeme egzersizleri gibi pratik stratejiler öğretildi.

Safranbolu Belediyesi’nin verdiği hizmetten memnuniyetini dile getiren öğrenciler Psikolog Sevde Nur Bozkurt’a da yaptığı bilgilendirmelerden ötürü ayrıca teşekkür etti.

BENZER HABERLER