Safranbolu Belediyesi'ne Proje Ödülü

Safranbolu Belediyesi'ne Proje Ödülü

23/09/2021

22 - 24 Eylül günleri arasında İstanbul'da Kırsal Miras ve Kent İlişkisi teması ile düzenlenen, YAPEX Restorasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı'ndaki standımız yoğun ilgi gördü.

Fuar kapsamında Tarihi Kentler Birliği tarafından 20’ncisi düzenlenen, Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nda da, Proje Ödülü'ne lâyık görüldük. 

İmar ve Şehircilik Müdürümüz Başak Dökmeci ile İstanbul'daki ödül törenine katılan Belediye Başkanımız Elif Köse, “İlçemiz Bağlar Mevkii'nde, kentsel sit ve etkileme geçiş alanında bulunan arkların özgün yapısının korunması ve sürekliliğinin sağlanması amacıyla hazırlanan Su Yolları Projemiz, Karabük Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunca onaylandı. Bu bağlamda su arkları ve yol kaplamaları projesi kapsamında tüm arkların temizlik, bakım ve onarımı yapılacak, kapalı olan arklar açılacak.” dedi. 

Başkan Köse, Safranbolu’nun tarihini ve kültürünü korumak amaçlı çalışmaların devam edeceğini belirterek, projeyi ödüle lâyık gören Tarihi Kentler Birliği’ne teşekkür etti.

Belediye Başkanımız Elif Köse, ödül töreni öncesinde ve sonrasında, standımıza gelen ziyaretçilerle bizzat ilgilendi.

Bu yıl 33 belediye, 33 uygulama ve 28 proje dalında 61 proje ile başvurulan yarışmada, Büyük Ödül ve Jüri Özel Ödülü'nün yanı sıra 7 Proje, 7 Uygulama, 7 Süreklilik ve 10 Başarı Ödülü verildi.

BENZER HABERLER