Safranbolu Çocuk Meclisi Sporda Buluştu

Safranbolu Çocuk Meclisi Sporda Buluştu

19/08/2021

Bölgenin ilk Çocuk Meclisi olma özelliğini taşıyan Safranbolu Çocuk Meclisi'nin Üyeleri, Erdoğan Caymaz Spor Salonu'nda yapılan spor etkinliğinde buluştu. Çocukları spora yönlendirmek, onlara sporun faydalarını anlatmak için hazırlanan program, Safranbolu Belediyesi'nin Antrenörü Oğuzhan Öztaş koçluğunda gerçekleşti. 

Çocuklar ve gençler için çeşitli aktiviteler düzenlemeye devam ettiklerini ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Bölgemizde bir ilki gerçekleştirerek, yarınımızın teminatı olan çocuklarımızın kendilerini daha rahat ifade edebilecekleri, fikirlerini özgürce yansıtabilecekleri bir ortam oluşturmak için Çocuk Meclisi'ni kurduk. 

Bununla birlikte, çocuklarımızın çeşitli etkinliklerle eğlenceli vakit geçirebilmelerine ve sağlıklı yaşam için spor yapabilmelerine olanak sağlıyoruz. Yapılan etkinlik de bunlardan bir tanesi. Çocuklarımızın hoşça vakit geçirdiklerini düşünüyorum. Etkinliklerimize devam edeceğiz.” dedi.

Çocuk Meclisi üyeleri, etkinlik kapsamında ısınma hareketlerinin ardından halat yarışı, çuval yarışı, yakan top ve çeşitli parkur yarışları yaptılar.

BENZER HABERLER