Safranbolu’ da “Akıllı Şehirler Dönüşümü” Başlatıyoruz

Safranbolu’ da “Akıllı Şehirler Dönüşümü” Başlatıyoruz

05/05/2023

Safranbolu Belediyemiz uygulanmaya konulması planlanan ve vatandaşlarımıza çeşitli bilgilere kolayca erişim imkanı sağlayacak Coğrafi Bilgi Sisteminin bir alt yapısı olan Bulut Kent Bilgi Sistemine geçilmesine yönelik çalışmalara başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Belediyemiz Müdürlüklerine, ana hizmet binamız toplantı salonunda düzenlenen uygulamalı eğitim programı ile sistem anlatıldı.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “ Bu sistem ile saha çalışması ve arşiv sayısallaştırılması karar destek sistemi kurulacak. Bina, ruhsat, mekansal altyapı ve diğer ilgili veriler sistem ile yönetilecek. “ dedi.

Önemli MiktardaTasarruf  Sağlayacak

Sistem ile önemli oranda tasarruf sağlanacağını ifade eden Başkan Elif Köse, “ Aynı zamanda hizmet kalitesi de artacak. He zaman olduğu gibi amacımız Safranbolu’muzun en iyi hizmeti alabilmesi. Bu vesile ile davetimizi kırmayarak eğitim veren Bakanlık personeline teşekkür ediyorum. Bu hizmete bir an önce geçilmesi için çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor.  ” diye konuştu.

BENZER HABERLER