Safranbolu Deprem Bölgesi İçin Tek Yürek Oldu

Safranbolu Deprem Bölgesi İçin Tek Yürek Oldu

10/02/2023

Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olan 7.7 şiddetindeki depremin hemen ardından Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin talimatı ile başlatılan, çığ gibi büyüyen ve hala devam eden yardımlar depremzedelere ulaşmaya başladı.

AFAD Koordinesinde toplanan yardımlar elini taşın altına koyan ve gece gündüz demeden çalışan gönüllüler tarafından tır’lara yüklenerek hemen yola çıkıyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse,  “ Ne yazık ki çok büyük bir deprem yaşadık ve üzüntümüz büyük. Bölgede neler yaşandığını görüyoruz. Bizler de Safranbolu olarak elimizden ne gelirse fazlasını yapıyoruz” dedi.

Vatandaşların ilk günden itibaren yoğun bir şekilde destek verdiğini hatırlatan Başkan Elif Köse, “ Bu kapsamda 1 Araç Hatay - Kumluca Belediye deposuna,   1 Araç Adıyaman - Gölbaşı organize sanayi AFAD deposuna,  1 Araç Adıyaman - gölbaşı organize sanayi AFAD deposuna,  1 Araç Adana  AFAD, 1 Araç Hatay - Erzin Belediye deposuna ulaştı.

Bununla birlikte 1 Araç Kahramanmaraş Elbistan ( araç henüz ulaşmadı Fen İşleri Müdürü Sinan Çapraz ilgileniyor), 1 Araç Gaziantep’e bugün çıkış yaptı (TOKİ konteynır şehrine gidiyor), 1 Araç Kahramanmaraş bugün çıkış yaptı, 1 Araç Adıyaman  ( su yüklenmesini bekliyor yola çıkacak),  1 Araç Hatay  ( şu an yüklemesi yapılıyor ), 1 Araç (Hayır Çarşısı aracı Gaziantep ( dönüş yolunda ), 1 Araç Cenaze nakil aracı ( bugün yola çıktı )” diye konuştu.

Safranbolu Olarak Depremzede Vatandaşlarımızın Yanındayız

Depremin meydana geldiği günün hemen akabinde 2 Kamyon, 1 Tır, 1 Ekskavatör ile 1 İtfaiye aracının da görevlendirildikleri bölgelerde çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Başkan Köse, “ bir kez daha hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Biz Safranbolu olarak depremzede vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

BENZER HABERLER