Safranbolu İtfaiyesi'nde Eğitimler Sürüyor

Safranbolu İtfaiyesi'nde Eğitimler Sürüyor

26/08/2021

Bölgemizde yangına en hızlı müdahale eden itfaiye müdürlüğü olarak bilinen Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, rutin işlerinin yanı sıra eğitimlere de devam ediyor.
Müdürlük tarafından, okullara ve sivil toplum kuruluşlarına ilk yardım ve yangın anında yapılması gerekenler ile ilgili bilgiler veriliyor.
Profesyonel ve tecrübeli kadrosu ile itfaiye ile her zaman gurur duyduklarını belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Ne yazık ki son dönemde sık sık ve üzülerek yaşadığımız yangın ile ilgili mutlaka bilgi sahibi olunması gerekiyor. Bu nedenle müdürlüğümüz tarafından verilen eğitim ve seminerlerin insan hayatı için önemi bir kat daha artıyor.” dedi.
İtfaiye Müdürlüğü'nün yalnızca okul ve sivil toplum kuruluşları ile sınırlı kalmadığını hatırlatan Başkan Köse, ekiplerin belirli periyotlarla Safranbolu’da en çok turist alan Tarihi Çarşı'da da otel, pansiyon gibi daha çok insanın kullandığı mekanlarda sık sık denetimler yaptığını, yangın anında yapılması gerekenler ile ilgili bilgiler verdiğini söyledi.

BENZER HABERLER