Safranbolu Yapex’teki Yerini Alıyor

Safranbolu Yapex’teki Yerini Alıyor

21/09/2021

Safranbolu, 22 - 24 Eylül günleri arasında İstanbul'da Kırsal Miras ve Kent İlişkisi teması ile düzenlenecek olan YAPEX Restorasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı'nda, yine yerini alıyor.

Alanında Türkiye'de tek olma özelliğini taşıyan fuar; yapı restorasyon ve tadilatları ile renovatif uygulamaların yanı sıra, kültür mirasını oluşturan eski ve yakın dönem mimari eserlerin restorasyonu, korunması, işlevlendirilmesi ve geleceğe aktarılması için çalışmalar yapan tüm yatırımcı, projeci ve üretici unsurları, ulusal ve uluslararası kurumları İstanbul’da bir araya getiriyor.

Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden birinin İstanbul olduğunu, bu anlamda hem restorasyon hem renovasyon hem de tarihi kentler bir arada olduklarında akla ilk olarak Safranbolu’nun geldiğini kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse,”Bu açıdan bakıldığında, Safranbolu olarak fuara katılmamız kaçınılmaz. Turizm alanında hem yerli işletmecilere hem turist gezdiren ajanslara en yakın noktalardan birisi de İstanbul. Burada çok sayıda turizmci ve ajansla bir araya gelme fırsatı yakalayacağımıza inanıyorum. 

Yine bu bağlamda Safranbolu’da restorasyon ve tarihimizi korumaya yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmaları da aktaracağız. R304 nolu standa fuarı ziyaret edecek olan herkesi bekliyoruz.” dedi.

BENZER HABERLER