Safranbolu'da 1 Milyon 947 Bin Liralık Projenin Çalışmaları Başladı

Safranbolu'da 1 Milyon 947 Bin Liralık Projenin Çalışmaları Başladı

05/08/2020

Safranbolu Belediyesi’nin, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2020 Yılı Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında kabul edilen 1 milyon 947 bin 756 TL'lik "Safranbolu Sanayisi Altyapı İyileştirme Projesi" tanıtım toplantısı gerçekleşti.

BAKKA 2020 Yılı Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında kabul edilen 1 milyon 947 bin 756 TL'lik "Safranbolu Sanayisi Altyapı İyileştirme Projesi" çalışmaları başladı.Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, basın mensupları ile bir araya gelerek "Safranbolu Sanayisi Altyapı İyileştirme Projesi" hakkında bilgi verdi.

Başkan Köse konuşmasında, 50 yıl boyunca hizmet veren sanayi bölgesinde alt yapı tesislerinde meydana gelen yıpranmaların hizmet kalitesini olumsuz yönde etkilediğini belirtti.Yeni işletmelerle sürekli gelişen bu bölgede alt yapıların kapasitesinin yetersiz olması da olumsuzlukları meydana getirdiğini ifade eden Köse, "Sanayi bölgesinin alt yapısının iyileştirilmesi amacıyla BAKKA’nın proje çağrısına uygun bir proje hazırlandı. BAKKA tarafından değerlendirme sonucunda da projemiz hibe almaya hak kazandı" dedi.Proje bütçesinin 1 milyon 947 bin 756 TL olduğunu açıklayan Köse, 1 milyon 460 bin 817 TL'sinin BAKKA tarafından karşılanacağını söyledi.

Proje çalışmaları kapsamında sanayi alt yapısının iyileştirileceğini dile getiren Köse, şunları kaydetti:"Çalışmamız 18 sürecek. Çalışmalarımıza 26 Haziran 2020 itibariyle de başladık. Bu kapsamda 871 metre kanalizasyon şebekesi, 3297 metre su şebekesi ve 456 metre yağmur suyu drenaj şebekesi imalatı yapılacak. 3137 metre asfalt yol kaplaması yapılacaktır. Ayrıca geri dönüşüm katı atıkların depolanması için 50 metreküplük iki adet katı atık geri dönüşüm depolama alanı yapılacaktır. Bu proje çalışmalarında Karabük Üniversitesi, Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası, Safranbolu Esnaf ve Sanatkârlar Odası iştirakçi olarak yer almaktadır. Ben bu hibe projesinin desteklenmesinde Vali Bey’e, BAKKA yönetimine teşekkür ediyorum.”

BENZER HABERLER