Safranbolu’da 19 Mayıs Coşkusu

Safranbolu’da 19 Mayıs Coşkusu

19/05/2021

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağanı olan 19 Mayıs Tarihi Kent Safranbolu’da büyük bir coşku ile kutlandı.

Corona virüs nedeni ile toplu olarak kutlanamayan bayram sınır tanımadı. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin sosyal medyadan yaptığı “Safranbolulu hemşehrilerimi bayrakları ile birlikte balkonlara davet ediyorum” çağrısı ile başlayan bayraklarla süslü onlarca aracın katıldığı konvoy Kültür Merkezinin önünden hareket etti.

Safranbolu’nun tüm mahallelerini gezen konvoyun başında balkonlarda ellerinde bayraklarıyla coşku ile bekleyen vatandaşları selamlayan Başkan Köse, zaman zaman yolda bekleyen çocuklara Türk Bayrağı hediye etti.

 Yaklaşık iki saat süren 19 Mayıs gezisi Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında son buldu.

Program sonrası bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; “Ne yazık ki, buruk bir kutlama oluyor. Bu yıl alanlarda olamayacağız. Ancak bu durum sokaklardaymışız gibi coşkuyla kutlamamıza engel olamayacak. Çünkü insanların içindeki Atatürk ve Cumhuriyet sevgisinin asla bitmeyeceğini bu gün bir kez daha gördük. İnanıyorum ki bu sevgi daha nice 102 yıllar daha devam edecek. Buradan bir kez daha tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” dedi.

BENZER HABERLER