Safranbolu'da 30 Ağustos Coşkusu

Safranbolu'da 30 Ağustos Coşkusu

31/08/2022

Safranbolulular, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı ve Büyük Taarruz zaferinin 100. yılını coşkuyla kutladı. Safranbolu Belediyesinin düzenlediği Zafer Yürüyüşü ve konserler halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

19.30'da Sunal Tülbentçi Öğretmenevi'nin önünde bir araya gelen kortej, marşlar söyleyerek Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı'na ilerledi. Vatandaşlar, burada sahneye çıkan Burak UZUNKARA'nın şarkılarına eşlik ederek eğlendi. Ardından Necati ve Saykolar seyirci ile buluştu.

Belediye Başkanı Elif Köse, Muhteşem sahne performansıyla vatandaşları coşturan sanatçılara hediye sunarak, teşekkür etti. Vatandaşları da selamlayarak, şu sözlerle bayramlarını kutladı:

"Bağımsızlık mücadelemizin çok büyük bir başarıyla, zaferle taçlandığı ve 100. yılını kutladığımız bu güzel günü; işgalden zafere, zaferden cumhuriyete giden bu yolda, Atatürk'ümüzün izinde yürüyen tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı yürekten kutluyor, aynı kararlılıkla yürüdüğümüz yolda önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi saygıyla, minnetle ve özlemle anıyorum."

Safranbolu Belediyesinin organize ettiği program geç saatlere kadar devam etti.

BENZER HABERLER