Safranbolu’da 8 Mart Programı Belli Oldu

Safranbolu’da 8 Mart Programı Belli Oldu

02/03/2022 04/03/2022

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin önderliğinde, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü anma programı hazırlamak için bir araya gelen dernek ve kuruluş üyeleri; bugün yaptıkları 3. ve son hazırlık toplantısında, programın kararlarını alarak hazırlıklara başladı.

8 Mart 2022 Salı günü başlayacak anma organizasyonu, 10 Mart Perşembe günü tamamlanacak. Yürüyüş, söyleşi, ağaç dikme, tiyatro gibi etkinliklerin yapılacağı programla; iz bırakan ve işkence gören kadınların anılması ve farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Toplantı sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Elif Köse, vatandaşları anma programına katılmaya davet ederek şu ifadelere yer verdi: “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile bütün sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin kadın temsilcileri ile bu gün üçüncü toplantımızı yaptık. Programımızı şekillendirdik. Üç gün boyunca dolu dolu 8 Mart’la ilgili farkındalık yaratacak konserler vereceğiz, yürüyüşler ve söyleşiler yapacağız. En önemlisi de iz bırakan kadınlar ve cinayete kurban gitmiş kadınlarımız için bir koruluk oluşturacağız. Hep beraber ağaç dikeceğiz. Bunu, kalıcı bir proje olduğu için kadınlarımız adına çok önemsiyorum.  

8 Mart’ta katılımın çok daha iyi olması, ses getirmesi için kadınlarımızın bizimle birlikte olmasını istiyorum. Katılım iyi olursa daha fazla ses getirir. Gerçekleştirilecek olan programda emeği geçen tüm kadınlarımıza da ayrıca emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

BENZER HABERLER