Safranbolu'da Çocuklara Üretimin Önemi Aşılanıyor

Safranbolu'da Çocuklara Üretimin Önemi Aşılanıyor

01/08/2022

Tüketen değil üreten toplum olma hedefiyle Park ve Bahçeler Müdürlüğünün bünyesinde Uygulama Üretim Birimi (seralar) kuran Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, bu bilinci yeni nesile de aşılayabilmek amacıyla Safranbolu Belediyesi Çocuk Meclisi Üyeleri ile burada etkinlik düzenledi.

Çocukların üretimin önemini bilmesi ve üretmeyi öğrenmesi için seralarda onlarla sebze diken Başkan Köse, ürünlerin hasadında da Çocuk Meclisi Üyelerini yalnız bırakmadı. Başkan Köse eşliğinde hasat yapan çocukların mutlulukları da gözden kaçmadı.

Ağaç Yaşken Eğilir

Üreten bir toplum olmanın gerek yaşadıkları kente, gerek kendilerine, gerekse ülkemize çok büyük faydalar sağlayacağının bireylere erken yaşlarda öğretilmesi gerektiğinin altını çizen Belediye Başkanı Elif Köse, “Çocuklarımızın üretimin kıymetinin farkında olması için, 'Ağaç yaşken eğilir.' mantığıyla onlarla çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Onlar bir yandan üretmenin önemini kavrarken, diğer yandan eğleniyorlar. Belediye olarak gelecek kuşaklara yönelik projelerimiz ve çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

BENZER HABERLER