Safranbolu'da Eğitim'de Fırsat Eşitliği

Safranbolu'da Eğitim'de Fırsat Eşitliği

18/09/2020

Belediye başkanı Elif Köse den Eğitime Destek Projesi ile, uzaktan eğitim sürecinde ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet dağıtacak.

Safranbolu Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre Covid-19 salgın önlemleri kapsamında hayata geçirilen Uzaktan Eğitim Sistemi ile öğrenimini evden devam ettirmek durumunda olan ancak bilgisayara sahip olamadığı için derslerini takip edemeyen öğrencilere tablet yardımı yapılacak.

Eğitime verdiği maddi ve manevi katkılarıyla Safranbolu'daki öğrencileri başarıya teşvik için her zaman destek olan Safranbolu Belediyesi, şimdi de uzaktan eğitim sürecinde verilen dersleri takip edemeyen öğrencilerin başvuruları Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzce alınarak yapılacak tespit ve işlemlerin ardından tabletler çocuklarımıza ulaştırılarak eğitim hayatına devam edebilecekler.

Konu ile ilgili açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, "Bu sıkıntılı süreçte hepimiz birçok zorluk ile mücadele etmek durumda kalıyoruz. Maalesef çocuklarımız da bu süreçten ziyadesiyle etkileniyorlar. Pandemiden dolayı eğitim öğretim uzaktan yapılıyor ve maalesef maddi durumu yetersiz ailelerimizin çocukları bu imkandan faydalanamıyor. Hiçbir çocuğumuzun maddi sıkıntılarından dolayı eğitimden uzak kalmasını istemiyoruz. Eğitimde Fırsat eşitliği kampanyamız ile durum tespiti yapılan öğrencilerimizin en kısa zamanda ihtiyaçlarını karşılayacağız. Gerekli görüşmeler yapılarak İnternet erişiminde de kolaylık sağlayacağız.  

Gelecek aylarda halkımızın da desteğiyle bu kampanyamız büyüyecektir. Hiçbir çocuğumuzun maddi sıkıntılarından dolayı eğitimden uzak kalmasını istemiyorum " dedi.

BENZER HABERLER