Safranbolu'da Hijyen Çalışmaları Devam Ediyor

Safranbolu'da Hijyen Çalışmaları Devam Ediyor

06/08/2021

Safranbolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü; camilerde, cami avluları ile lavabolarında, her hafta olduğu gibi bugün de Cuma Namazı öncesi hijyen çalışması yaptı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Covid-19 vakalarının yeniden artışa geçmesiyle Belediye olarak tedbir almaya devam ettikleri, bu kapsamda yoğunluğun yaşandığı yerlerde dezenfektan çalışması başlattıkları bildirildi.

Vatandaşların sağlıklı ve güvenilir ortamda namazlarını kılmaları için gereken tedbirleri aldıklarını ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Pandemi nedeniyle alınan önlemler kapsamında ve yeniden artan vakalar nedeni ile her hafta camilerimizde ve cami avlularında çalışma başlattık. Vatandaşlarımızın da tedbiri elden bırakmamalarını rica ediyorum.” dedi. 

Bu kapsamda rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra, yaz aylarında vatandaşların çok fazla ağır kokuya mağdur kalmamaları için konteynır temizlik ve dezenfektan çalışmalarının da belirli periyotlar halinde devam edeceğini kaydeden Başkan Köse, "Çok daha temiz ve sağlıklı bir çevre için çalışıyoruz. Bir turizm kentiyiz ve gerek vatandaşlarımızın gerekse ilçemizi ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlerimizin rahatı için tüm ekiplerimiz görev başında.” dedi.

BENZER HABERLER