Safranbolu'da Kaldırım Temizliği Devam Ediyor

Safranbolu'da Kaldırım Temizliği Devam Ediyor

17/01/2022

Safranbolu Belediyesi, ilçede etkili olan kar yağışı ile başladığı kar küreme ve yollar ile kaldırımlardaki buzlanmaya karşı tuzlama işlemlerine devam ediyor. 

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, büyük araçları ile ana caddelerdeki ve mahalle aralarındaki yolları açarken; Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ise buz tutan kaldırımları temizliyor. Ekiplerin ilçe genelindeki çalışmaları, kar yağışının ilk gününden bu yana hummalı bir şekilde sürüyor.

Ekiplerin, hava durumu raporuna göre kara hazırlandığını ve kar yağmaya başladığı andan itibaren 2 vardiya halinde alan çalışması yaptıklarını belirten Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, "Belediye olarak, elimizdeki tüm imkânlarla vatandaşlarımızın mağdur olmaması için seferber olmuş durumdayız. Safranbolulu hemşerilerimizin, günlük hayatlarını herhangi bir aksama olmadan devam ettirebilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz." dedi.

Çalışmalar esnasında önceliklerinin hastalar ve olası bir yangın durumu olduğunu kaydeden Başkan Köse, "Vatandaşlarımız acil durumlarda 112'yi, whatsapp ihbar hattımızı ve Halk Masamızı ücretsiz olarak arayabilirler." diye konuştu.

BENZER HABERLER