Safranbolu’da Yeni Su Hattı Çalışmasında Sona Gelindi

Safranbolu’da Yeni Su Hattı Çalışmasında Sona Gelindi

02/03/2022

Safranbolu Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz aylarda 2500 Evler’deki tümülüsün olduğu mevkide başlattığı yeni su hattı çalışmasını sürdürüyor.

Yapılan referandumla Barış ve Musalla Mahallelerinin sınırlarına dahil edilen Bostanbükü Köyü’nün bir kısmının su ihtiyacını karşılamak için başlatılan çalışma tamamlanınca, bölge; Safranbolu Belediyesinin hizmetinden yararlanmaya başlayacak.

Müdürlükten yapılan açıklamada, “Ekiplerimiz, su hattı döşeme çalışmasını hızlı bir şekilde sürdürüyor.” denildi. 2.500 metrelik hattın çalışmalarının büyük bir kısmının tamamlandığını ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse; ilçe sınırlarına bağlanan Bostanbükü Köyü’nün bir kısmında su sorunu yaşandığının kendilerine iletilmesinin ardından, çözüm noktasında karar alıp çalışmayı başlattıklarını hatırlatarak: “Ekiplerimiz yeni hat döşeme çalışmasını bir an evvel bitirerek, mahalleyi çok daha kaliteli suya kavuşturmak için var güçleri ile görevlerinin başında.” dedi.

Belediyenin tüm birimleri ile 7/24 anlayışı çerçevesinde Safranbolu’ya hizmet için çalıştıklarını ifade eden Başkan Köse, “Halkımızla istişare içerisinde sorunları birlikte çözerek ilçemizi çok daha yaşanılır bir kent yapmak, gelecek nesillere çok daha güzel bir Safranbolu bırakmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz.” diye konuştu.

BENZER HABERLER