Safranbolu'dan 29 Ekim Kutlamaları Devam Ediyor

Safranbolu'dan 29 Ekim Kutlamaları Devam Ediyor

29/10/2022

UNESCO Miras Kenti Safranbolu'dan dün başlayan 29 Ekim kutlamaları bu gün yapılan törenlerle devam etti.

Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında yapılan törene Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı Alb. Dr. Yusuf Küçükbaşol, kamu kurumlarının müdür ve idarecileri, Stk ve siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Protokolün vatandaş ve öğrencileri selamlalası ile başlayan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızının okunması ile devam etti. 

Kaymakam Yazıcı'nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından ilçemizdeki ilk ve orta okul öğrencilerinin gösterilerine geçildi.

Gösterilen esnasında mini öğrenciler tarafından oluşturulan Türk Bayrağı büyük beğeni ve meydanı dolduran vatandaşlar tarafından alkış aldı. 

Etkinlikler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebeti ile yapılan şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Yazıcı, Başkan Köse ve Albay Küçükbaşol tarafından Ödüllerinin verilmesi ve geçit töreni ile son buldu.

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri  bu akşam saat 19.23'de Sunal Tülbentçi Öğretmen Evinden Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında kadar yapılacak olan Cumhuriyet Yürüyüşü ile tamamlanacak.

BENZER HABERLER