Safranbolulular  Baharevinde İkinci Baharını Yaşayacak

Safranbolulular Baharevinde İkinci Baharını Yaşayacak

03/02/2021

Safranbolu Belediyesi ileri yaşta olan vatandaşların akranlarıyla bir araya getirecek ‘’Baharevi’’ hazırlıklarının sonuna geldi. Sosyal belediyecilik anlayışı ile yeni bir projenin müjdesini veren Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, yakın zamanda ilçede bulunan perşembe pazarının yanında olan eski nikah memurluğu binasında Baharevinin hizmet vermeye başlayacağını kaydetti.

Vatandaşların birbirleriyle sohbet edip hoşça vakit geçirebilmelerine olanak sağlayacak Baharevinde, alanında uzman kişiler tarafından kişisel gelişim ve sağlık konularına ilişkin eğitim ve seminerler ile güncel olaylara ilişkin farkındalık günleri düzenlenecek. Safranbolu Belediyesi Baharevinde ilk etapta vatandaşlara satranç, tavla ve yapboz masasının da yer aldığı aktivitelerden yararlanma imkanı sunulacak. İleriki zamanlarda ise hemşirelik hizmetleri, fiziksel egzersiz ve dans dersleri gibi aktiviteler de yer alacak.

Uzun zamandır üzerinde çalışılan fakat salgından dolayı faaliyete geçirilemeyen Baharevinin vatandaşlara ikinci bahar yaşatacağını ve sosyal imkanlar sunacağını kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse,’’ Sağlık seminerlerinden konserlere, gezilerden film gösterimlerine, farklı alanlarda çok sayıda sosyal ve kültürel etkinlikle vatandaşlarımızı buluşturacağız. Pandeminin etkileri azalır azalmaz  Baharevimizi faaliyete geçireceğiz’’ dedi.

BENZER HABERLER