Safranbolu’nun İlk Kadın İtfaiye Eri Göreve Başladı

Safranbolu’nun İlk Kadın İtfaiye Eri Göreve Başladı

06/08/2021

Safranbolu Belediyesi tarafından açılan mülakat ve sınavlara girerek başarı sağlayan ilçenin İlk Kadın İtfaiye Eri Betül Şevval Taşlıyan, göreve başladı.

Bölgenin en deneyimli ve profesyonel itfaiye birimi ile çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Taşlıyan, “'Sen kadınsın, o erkek işi.' gibi sözlere kulak asmadım. Kadınların da pek çok şeyi başarabileceğine inanıyorum. Üstelik sevdiğim, manevi yönü çok büyük olan bir görev. Burada görev yapan müdürümüzden diğer çalışma arkadaşlarıma kadar herkes adapte olabilmem için ellerinden geleni yapıyorlar. 

Başarılı olacağıma inanıyorum. Ancak böyle bir sınavda kadınlara da şans veren ve inanan Belediye Başkanımız Sayın Elif Köse hanımefendiye de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Daha önce 19 kişi olan itfaiye personelinin yeni katılan biri kadın 4 kişi ile birlikte, 23’e yükseldiğini kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Tecrübeli ve deneyimli bir kadrodan oluşan İtfaiye birimimiz daha da güçlendi.“ diye konuştu.

Her platformda kadınların da istediklerinde her konuda başarılı olabileceklerine inandığını ifade eden Başkan Köse, “Betül, zor bir sınavı oldukça başarılı bir şekilde tamamladı. Öncelikle cesaretinden ötürü kutluyorum. Aynı başarıyı sahada da göstereceğine inanıyorum. Bununla birlikte diğer üç arkadaşımıza da başarılar diliyorum. İnşallah kazasız belasız bir çalışma hayatı geçirirler. Tüm itfaiye personelimize kolaylıklar diliyorum.” dedi.

BENZER HABERLER