Tarihi Kentte Miniklerden Muhteşem 23 Nisan Performansı

Tarihi Kentte Miniklerden Muhteşem 23 Nisan Performansı

23/04/2023

Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Nazmiye Yeşilyurt Gündüz Çocuk Bakımevi ve Safranbolu Belediyesi Müzik Okulu Çocuk Korosu Leyla Dizdar Kültür Merkezinde 23 Nisan Ulula Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladılar.

Etkinliğe Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin yanı sıra Meclis 1. Başkan Vekili Onur Varlı, Başkan yardımcısı Serkan Adabaş ile çok sayıda vatandaş ve çocuklar katıldı.

Nazmiye Yeşilyurt Gündüz Çocuk Bakımevi miniklerinin muhteşem müzik ve dans gösterilerini Müzik Okulu Çocuk Korosunun seslendirdiği ve büyük beğeni toplayan konseri izledi.

Andımızın okunması ise salonda uzun süre alkışlandı.

Programın son bölümünde ise Başkan Köse koroya eşlik ederken yaptığı konuşmada şunları söyledi, “ Çocuklarımızı ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Harikulade bir performans sergilediler her birini ayrı ayrı gözlerinden öpüyorum” dedi.

Bakan Köse şöyle devam etti, “ Değerli çocuklar, biliyorsunuz bu gün ayrıca Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı. Bu nedenle de çok mutluyuz. Bizler sizler için her şeyin çok daha güzel olması için çalışıyoruz. Ben bir kez daha tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulula Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, sağlıklı, mutlu başarılarla dolu daha nice bayramlar diliyorum.

YAŞASIN CUMHURİYET…” diye konuştu.

Program sonrası ailelerin ve çocukların Başkan Elif Köse’ye ilgisi gözlerden kaçmadı.

23 Nisan etkinlikleri kapsamında Leyla Dizdar Kültür Merkezi bahçesine kurulan Oyun Köyünde çocuklar gönüllerince eğlenirken, pamuk şeker ve patlamış mısır ikramı da yapıldı.

BENZER HABERLER