Tüm Ekiplerimiz Teyakkuzda

Tüm Ekiplerimiz Teyakkuzda

31/01/2023

Havaların soğuması ve kar yağışının kendini göstermesi ile birlikte Safranbolu Belediyesi tüm birimleri ile teyakkuza geçti.

Olası yoğun kar yağışı ya da buzlanma durumunda ekiplerin görev başında olduğunu ifade eden Safranbolu Beliye Başkanı Elif Köse,  “Safranbolu’da vatandaşlarımızın hayatlarını normal bir şekilde idame ettirebilmeleri için görevimizin başındayız” dedi.

Ekiplerin her zaman olduğu gibi 7/24 vardiya sistemi ile hazır beklediklerini kaydeden Başkan Köse, “ özellikle işine giden vatandaşlarımızın ve okula giden öğrencilerin mağdur olamamaları için obüs ve minibüs güzergahları sürekli kontrol edilecek. Ana arterlerde de hiçbir tıkanıklık olmamasına dikkat edeceğiz” diye konuştu.

Araçlarımız ve Tuzlu Malzeme Hazır

Araç sayısının olası duruma karşı çoğalabileceğini sözlerine ekleyen Başkan Elif Köse, “ Hali hazırda 4 beko loder, 2 greyder, 2 loder, 2 tuz serici kamyon, 12 tuzlama ekibi ve 1600 ton tuzlu malzeme hazır beklemekte. Halkımızın kış ayılarını rahat geçirebilmeler için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi. 

BENZER HABERLER