Turizm Çalıştayı Sona Erdi

Turizm Çalıştayı Sona Erdi

31/03/2022

Turizmin çeşitlendirilmesi, konaklama sürelerinin uzatılması, alternatif turizm çeşitlerinin ve koridorlarının oluşturulması ve turizm altyapısı ihtiyaçlarının belirlenmesi amacıyla düzenlenen Safranbolu Turizm Çalıştayı sona erdi.

Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapılan ‘Pandemi Sonrası Değişen Turizm Alışkanlıkları’ konulu panel ve ‘Sonuç Değerlendirmesi’ne Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, Safranbolu Turizm Fakültesi Üyesi Prof. Dr. Nuray Türker, STK ve Turizm İşletmelerinin Yöneticileri katıldı.

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye’nin çeşitli turistik il ve içlerinde yapılan çalışmalardan söz ederken, “ Safranbolu hem ülkemizin hem de bizim vazgeçilmezimiz. Amacımız Safranbolu’da turizmi çok daha iyi noktalara nasıl getiririz. Bu tür çalıştayları da bu nedenle yapıyoruz. Eminim ki bizler, yerel yönetim, diğer kamu kurumları, turizmciler ve halkımız hep birlikte olduğumuzda sorunları kısa sürede çözecek ve turizmi çok daha iyi konuma getireceğiz. Ben bir kez daha emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği TÜRSAB Kültür Turizmi İhtisas Başkanı Özdemir Sözmen’in panel konuşmacısı olarak katıldığı panelde, Doç. Dr. Cenk Murat Koçoğlu, Doç. Dr. Nurettin Ayaz, Doç. Dr. Hüseyin Avni Kırmacı, Doç. Dr. Fatih Türkmen ve Doç. Dr. Taşkın Deniz ise gerçekleştirilen çalıştay kapsamında Dernek, STK ve Turizm İşletmecileri ile yaptıkları toplantıların sonucunda hazırladıkları raporları sundular.

Çalıştayın son bulmasının ardından bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Safranbolu için oldukça verimli bir çalıştayı geride bıraktığımıza inanıyorum” dedi.

Safranbolu’nun büyük bir turizm potansiyeli olması gerektiğine inandığını kaydeden Başkan Elif Köse, “ Belediye olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ancak bu yeterli olmamakta. İstiyoruz ki, taşın altına turizmle ilgili, bu güzel ilçe ile ilgili herkes elini koysun. Bu nedenle düzenlenen çalıştay ve hazırlanan rapor doğrultusunda güzel işlere hep birlikte imza atacağımızı düşünüyorum. Bu vesile ile tüm katılımcılara, emek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çalıştay raporu önümüzdeki günlerde kamuoyu ile de paylaşılacak

BENZER HABERLER