Yaşlı Destek Birimine Kısa Sürede 100 Başvuru

Yaşlı Destek Birimine Kısa Sürede 100 Başvuru

09/05/2022

Belediye Başkanı Elif Köse tarafından hayata geçirilecek olan Yaşlı Destek Birimi çalışmalarına başladı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Köse, “İhtiyaç sahibi büyüklerimizi hedef alarak hayata geçirdiğimiz birim ile onların hayatlarını kolaylaştırmayı düşünüyoruz” dedi.

Yaşlı Destek Birimine şu ana kadar yaklaşık 100 başvuru yapıldığını kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Arkadaşlarımız başvuruları değerlendirmek üzere sosyal incelemeye başlayacaklar. Sosyal inceleme sonrası hizmet almaya uygun olan vatandaşlarımıza hizmet verilmeye başlanacak. Bununla birlikte bir de Aktif Yaş Alma Merkezi kurmayı düşünüyoruz. Bu merkezimiz faaliyete geçene kadar çeşitli aktivitelerimiz olacak. Bunlardan bir tanesi de egzersiz programı. Egzersiz programıyla birlikte yaş almış vatandaşlarımıza egzersiz ile sağlıklı yaşam bilinci kazandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Başkan Köse şöyle devam etti, “ Daha önce de belirttiğim üzere, burada birbirinden değerli büyüklerimize vereceğimiz mini ev onarımı, evlerindeki belirli tamirat, kuaför gibi daha pek çok alanda da yanlarında olmaya gayret göstereceğiz. Biz Safranbolu Belediyesi olarak yaşlılarımızın her daim yanında olamaya da devam edeceğiz.”

Yaşlı Destek Birimi İ irtibat numarası 0 370 725 52 65

BENZER HABERLER