Yavaş ve Köse Tarihi Görevde!

Yavaş ve Köse Tarihi Görevde!

09/06/2024

Türkiye Belediyeler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği'nden sonra Tarihi Kentler Birliği'nde de değişim yaşandı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Miras kentlerimizi geleceğe taşıyoruz" sloganıyla düzenlenen Tarihi Kentler Birliği 1. Olağan Meclis Toplantısı'nda başkanlık görevine seçilirken, Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, Tarihi Kentler Birliği Meclis ikinci Başkan Vekili oldu. 

Tarihi Kentler Birliği İstanbul Pendik'te bir otelde düzenlenen 2024 yılı 1. Olağan Meclis Toplantısı’nda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Tarihi Kentler Birliği’nin yeni başkanı oldu. Yavaş'ın Yönetim Kurulu listesinde bulunan Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse Tarihi Kentler Birliği Meclis ikinci Başkan Vekili görevini üstlendi. Toplantıya Başkan Köse'ye vekâleten Safranbolu Belediyesi Meclis Başkan Vekili Fatih Dökmeci ve Belediye Meclis Üyesi Kemal Akgül katıldı.

Mimari birikimi ve tarihî kentlerin korunması konusundaki hassasiyetiyle bilinen Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, Tarihi Kentler Birliği Meclis ikinci Başkan Vekili görevinde birlik içindeki çalışmaları destekleme kararlılığında olacağını belirtti. Başkan Köse ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Başkanı Mansur Yavaş öncülüğünde yeni yönetime başarılar diledi.

Kurulduğu günden bugüne kadar, Tarihi Kentler Birliği, Türkiye'nin zengin kültürel mirasını korumak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla faaliyet gösteren bir platform olarak ön plana çıktı. Toplantı sonrasında Mansur Yavaş'ın liderliğinde, birlik üyeleri arasındaki iş birliği ve koordinasyonun güçlenmesi hedeflendi. UNESCO Miras Kenti ve CİTTASLOW üyesi Safranbolu'nun Belediye Başkanı Mimar Elif Köse'nin yeni görevi ise Türkiye'de tarihî kentlerin korunması ve sürdürülebilir bir şekilde yönetilmesi açısından önemli bir adım olarak nitelendirildi.

BENZER HABERLER