Zorunlu Su Kesintisi Uyarısı

Zorunlu Su Kesintisi Uyarısı

16/10/2020

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü'nden su kesintileri ile ilgili açıklama yapıldı


Yapılan açıklamada ''Safranbolu içme suyu şebekesinde yapılan mevsimsel kesintiler arıza yada bakım onarım kaynaklı kesintiler gibi öngörülebilen kesintiler değildir. Mevsim şartları ve su kaynaklarındaki azalmadan dolayı oluşan kaynaktaki debi seviyesindeki düşüklükten meydana gelen kesintilerdir. Dolayısıyla kaynaktan gelen suyun bir gün önceden azalmasını kestirebilmek mümkün olmamakla birlikte mevcut Safranbolu şehir içindeki depolar ve iletim hatları gereği yapılan manevralar ve her depodan beslenen şebeke ve abone sayısı da değişkenlik göstermekte olup bu sayısal veriler neticesinde bazı depoların daha fazla ve daha erken su kesintisinden etkilenmesine neden olmaktadır.


Ani kesintileri önlemek, gelen suyu maksimum seviyede kullanımda tutabilmek adına belirli aralıklarla zorunlu su kesintisi yapılacaktır. Kesintiler sosyal medya hesaplarından ve anons sisteminden duyurulacaktır'' denildi.
Safranbolu Belediyesi olarak siz kent sakinlerimizin su tüketiminde daha duyarlı davranarak dikkatli olmalarını rica eder, anlayışınızdan dolayı teşekkür ederiz.

BENZER HABERLER