SAFRANBOLU BELEDİYE MECLİSİ GÜNDEM MADDELERİ (EYLÜL / 2023)

2023-08-28

Belediye Meclisi 01.09.2023 Cuma günü saat 18.00′da 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesine istinaden Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi Sadi Yaver ATAMAN Meclis Toplantı Salonunda toplanacaktır.

 

SAFRANBOLU BELEDİYE

MECLİSİ GÜNDEM MADDELERİ

(EYLÜL / 2023)

 

1-İlave+Revizyon İmar Planları kapsamında Belediyemiz Meclisince Kabul Edilen İtirazlara Konu "İlave+Revizyon İmar Planı Askı İtirazları İmar Planı Değişikliği ve Plan Açıklama Raporunun görüşülmesi. (İmar Kom.)

2-Safranbolu Orman İşletme Müdürlüğünün, Orman Genel Müdürlüğüne ait 1616 ada 64 parselin satın alınması ya da plan değişikliği yapılması talebi.(İmar-Plan ve Büt. Kom.)

3-İçkili yer bölgesi tespit edilmesi ve bu amaçla meclisimizde bir komisyon kurulması konusunun görüşülmesi. (İmar-Kül.Tur.Çevre Kom.)

4-Yazıköy-Safranbolu-Karabük Minibüsçüler Kooperatifi Başkanlığının, (Belediyemiz İşletme Müdürlüğünün Halk Otobüsleri biniş ücretlerinin bazı hatlarda güncellenmesi talebi) Yazıköy Tokiücret tarifesi ile Kirkille Toki güzergâhı kilometre olarak birbirine yakın kilometre olması sebebiyle fiyatların eşitlenmesi talebinin görüşülmesi. 

5-İşletme Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet verecek olan 18 Mart Şehitler Parkı içerisinde yer alan kafe restoranda satılacak ürün kalemleri ve fiyatlarının belirlenmesi konusunun görüşülmesi.

6-Karabük’te Boks faaliyetlerini Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sürdüren Baykan Arslan Boks Okulu Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinde Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda derece yapan sporculara ödül verilmesi konusunun görüşülmesi. 

7-İlçemiz Bağlarbaşı Mahallesi 612 ada 31 parsel numaralı taşınmazın kuzeyinde bulunan 236 m2’lik kapanan yolun sahibine iadesi ya da cüzi bir bedelle iadesi konusunun görüşülmesi.

8-Safranbolu ilçesi Emek Mahallesi 1527 ada 17 parselde bulunan taşınmaz üzerine yapılması planlanan Hayır Çarşısı Binasının Belediyemize bağış olarak yapılması konusunun görüşülmesi.

9-Yazıköy köyünden Belediyemize geçen ve 15 Temmuz Mahallesi ismini alan bölgenin altyapı sistemi ( içme suyu hatları, atık su hatları ve 1 adet içme suyu deposu) ve içme suyu aboneliklerinin hazırlanan protokol taslağındaki hükümler çerçevesinde idaremize devredilmesi konusunun görüşülmesi.