Safranbolu Belediyesi

Başkan'ın Mesajı

2020-06-10
Başkan'ın Mesajı

Sevgili Safranbolu sevdalıları, misafirlerimiz,
31 Mart 2019 akşamı, UNESCO Dünya Miras Şehrimiz Safranbolu’nun ilk kadın belediye başkanı olarak seçilmenin onurunu görevim ve ömrüm boyunca taşıyacağım.
Ben ve çalışma arkadaşlarım, geçmişten bugüne Safranbolu’yu korumak için kararlar alan ve bunları sürdüren tüm geçmiş idarecilerimizi saygıyla anıyor, şehrimizi dünyaya miras bırakan dirayetlerini rehber ediniyoruz.
Bir mimar olarak kültür hazinemizin korunması ve çağa uyumlanması için çalışıyor ve bir kadın olarak bilhassa gençlere ve kadınlara rol model olma sorumluluğumun farkındalığıyla yol alıyorum. 
Atalık tohumları toprağa kavuşturan, Safran üretimini arttıran tarım faaliyetlerimiz, turizm potansiyelini daha kapsamlı planlayarak, daha nitelikli kitlelere kapılarımızı açacağımız projelerle kentin ve insanlarımızın ekonomik ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak uzun vadeli projeler üretiyoruz. Öte yandan kalkınma ajansları, UNESCO ve AB hibe programlarını takip ederek amaçlanan projelerimize kaynak sağlayacak başvurular yapıyoruz ve elbette Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’ni dünyaya adının hakkını verecek şekilde sunmak için çabalıyoruz. 
Kadim şehrimizi, birlikte yöneterek yükseltmek için daima sizlerle omuz omuza çalışacağıma söz veriyorum. 
Sevgi ve saygılarımla,
Elif KÖSE
Safranbolu Belediye Başkanı