Safranbolu Belediyesi

NİKAH İŞLEMLERİ

2023-01-01

SAFRANBOLU BELEDİYESİ NİKAH İŞLEMLERİ İÇİN İSTENİLEN BELGELER
 

1-    Evlenecek çiftlerin birlikte  müracaat etmeleri gerekmektedir.
2-    Fotoğraflı nüfus cüzdan fotokopileri ve asılları
3-    4 Adet vesikalık fotoğraf (Fotoğraflar Son 6 ay içinde çekilmiş olup fotokopi kabul edilmez, fotoğraflar biometrik olmayacaktır.)
4-    Memurluğumuzca verilen matbu sağlık raporunun, bağlı oldukları Aile Hekimliğince mani hal olmadığına dair onaylı hali. (Aile Hekimi Karabük de olmayan kişilerin bulundukları yerdeki Aile Hekimliklerinden fotoğraflı ya da karekotlu sağlık raporlarını getirmeleri gerekmektedir.)
5-    Belediyeye ödenmesi gereken ücretin ödendiğine dair makbuz. (Hafta içi mesai saatleri içinde binadaki nikâh ücreti 795 TL, Dış nikâh ücreti ise 1.595 TL.dir. Ücretlere Basılı evrak ücreti olan 350 TL ve 445TL olan Aile Cüzdan Bedeli dahil olup,  mesai saatleri dışındaki belediyede kıyılacak nikahlara nikah salonu kira bedelleri dahil değildir.)
*  Evrakların geçerlilik süresi, Sağlık Raporu hariç (15 gün)  6 aydır. Ayrıca yabancı uyruklu vatandaşların    büyükelçiliklerinden istenen evraklar, ilgili ülkenin evrak geçerlilik süresi baz alınarak işlenmektedir.
* Yabancı uyruklu vatandaşların nikah işlemlerinde Pasaport, Bekarlık Belgesi ve Doğum Belgesinin apostilli ve Türkçe tercümeli halleri öncelikli istenmekle birlikte, gerekli görüldüğü takdirde vatandaşı olduğu ülkenin protokolleri ve Lahey Sözleşmesine dahil olup olmama durumuna göre ek evrak istenebilmektedir.
*  Müracat günleri : Hafta içi her gün 09:00-17:00 arasında alınmaktadır.
* Nikahlar;  Hafta içi haftanın  ilk 4 günü (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe) öğleden sonra kıyılmaktadır. Mesai saatleri dışında ise Memurluğun program dahiline göre uygun gördüğü saatlerde kıyılmaktadır. Cuma günleri ise akit tescilleri ve hafta sonu kütük işlemeleri nedeni ile mesai saatleri içinde nikah akdi gerçekleştirilmemektedir.
* Yukarıda belirtilen hususlar dışında bilgi talep edilmesi halinde memurluğumuza ait olan 0370 712 41 14 numaralı telefonun 197 dahili hattından detaylı bilgi alınabilmektedir.

-Hafta içi Nikah Dairesi Küçük Salonunda Kıyılacak Nikah Ücreti: 795 TL  

-Hafta içi Nikah Dairesi Büyük Salonunda Kıyılacak Nikah Ücreti: 2.295 TL 

-Hafta Sonu Nikah Dairesi Küçük Salonunda Kıyılacak Nikah Ücreti: 2.045 TL 

-Hafta Sonu Nikah Dairesi Büyük Salonunda Kıyılacak Nikah Ücreti: 2.545 TL 

-Dış Nikah Ücreti: 1.595 TL

ADRES: Bağlarbaşı Mahallesi Kavaklar Cad. No:2 Kat: 1 Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi- Safranbolu

TELEFON: 0370 712 41 14 - 197